OYUNCU İNCELEMEULTIMATE TEAM

FIFA 17 ULTIMATE TEAM “FUT” OYUNCU İNCELEMESİ: DANNY WELBECK

Merhaba FIFA severler…

FIFA ULTIMATE TEAM oyuncu incelemelerinin ilkiyle karşınızdayım.

İncelemelerimize Arsenal’in İngiliz forveti Danny Welbeck ile başlıyoruz.

Welbeck topsuz koşuda ortalamanın biraz üstünde, topla birlikte ise ortalama bir hıza sahip bir forvet. Bu seviyedeki hızla başlangıç kadrolarında rahatlıkla kullanılabilecek bir oyuncu olarak karşımıza çıkıyor.

Welbeck şut değerli konusunda bir forvet için vasatın biraz üzerinde verilere sahip. Hücum bölgesinde pozisyon alması ortalama bir değer olsa da diğer değerleri ortalamanın biraz altında görünüyor. Özellikle bitiricilik özelliğinin 80’nin altında olması zaman zaman işte bu gol diyebileceğiniz pozisyonlarda hüsrana uğramanıza sebep olabilir. Boyu itibariyle hava toplarında çok iyi olmasa da iyi diyebileceğimiz düzeyde etkin bir oyuncu profili çiziyor.

Oyuncunun pas özellikleri normal bir forvet oyuncusu için makul görülebilecek bir seviyede. Pas değerlerini oluşturan alt değerlerde oyun görüşü ve kısa pasları bir nebze olsun öne çıkıyor. Ancak oyun görüşünün 75’in altında olması yine de çok tatmin edici değil.

danny-welbeck-overall-01

 

Fiziki açıdan güçlü bir yapıya sahip olan Welbeck 84 dayanıklılık ile maç boyunca kolay yorulmayan bir oyuncu görüntüsü çiziyor. Ayrıca fizik genel değerinin 80 sınırında olması da oyuncunun güçlü yapısını gösteriyor.

Bunun dışında özel yetenek olarak Hızlı Top Sürücü inteliğine sahip olması onu açık alanda etkili kılıyor.

Oyuncu hem hücum hem defans çalışkanlığı anlamında yüksek değere sahip ve bu sebeple çoğu zaman orta sahanın gerisinde görmeniz olası bir durum.

danny-welbeck-overall-02

Aktif olarak sağ ayağını kullanan Welbeck‘in zayıf ayağını kullanma yeteneği 3 yıldız ile derecelendirilirken, becerilerine verilen puan da aynı şekilde 3 yıl olarak görünüyor.

Özetle Danny Welbeck; güçlü bir fiziğe sahip, hızlı top sürme konusunda yetenekli, hava toplarında iyi sayılabilecek, doğru pozisyon almayı bilen ancak bitiriciliği ortalamanın altında olan, başlangıç seviyesi kadrolar için ideal bir forvet.

FIFA ULTIMATE TEAM oyuncu incelemem hakkındaki değerlendirmenizi, tavsiyelerinizi yorum kısmında belirterek yeni incelemeler için destek verebilirsiniz. Ayrıca Takım Önerileri kısmından FIFA ULTIMATE TEAM için kadro önerilerimi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir