YENİLİKLER

FIFA 18 YENİ ŞUT ÖZELLİĞİ İLE GELİYOR

ARTIK YERDEN SERT ŞUTLAR ÇEKEBİLİRSİNİZ

Sonunda yıllardır beklediğim özellik geldi!

FIFA oynarken en çok dikkatimi çeken olaylardan birisi de yerden sert şutlar çekememekti. Yıllardır bunun bir yöntemi olduğunu düşünüp durdum ancak maalesef yerden bilinçli bir şekilde şut çekmek mümkün değildi. Sonunda EA Sports da benim gibi düşünmüş olacak ki bu özelliği FIFA 18 ile bizlere sundu.

Serinin önceki oyunlarında yerden ve sert şutlar çekmek mümkün olmadığı için bir çok pozisyonu harcayabiliyorduk. FIFA 18 ile birlikte yerden sert şut çekme özelliği gelmesiyle birlikte daha kaliteli ve çeşitli goller atmakta mümkün olacak. Ceza yayı çevresinden Toni Kroos vari golleri bu yıl çokça görebiliriz.

FIFA 18’de yerden sert şutlar çıkartmak için yapmanız gereken şut tuşuna seri şekilde 2 kere basmak. İlk yaptığınız baskı şutun sertliğini ikincisi ise şutun yerden gitmesini sağlıyor. Yani bu durumda şutunuzun sert gitmesi için tuşa ilk seferde uzun ikinci seferde ise seri bir dokunuş yapmalısınız. Şut özelliği yüksek olan oyuncularda bilhassa çok güzel goller olabiliyor.

FIFA 18 ile bu özelliğin gelmesi beni fazlasıyla memnun etti, zira böylece atılan gollerin çeşitliliği ve güzellikleri artacaktır.

Oyunun yeni özelliklerini farkettikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Sizlerinde farkettiğiniz yeni özellikler varsa yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmanızı rica ediyorum.

Herkese iyi oyunlar…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir