OYUNCU İNCELEMEULTIMATE TEAM

FUT OYUNCU İNCELEMELERİ : ANGEL Dİ MARİA

FIFA 16 demonun çıkmasına kısa bir süre kala EA Sports oyunun en yüksek overall değerlerine sahip 50 oyuncusunu açıkladı. Bizde oyuncu incelemelerine bu 50 oyuncu ile erkenden başlıyoruz.

Bu başlangıç incelemesinden sonra ki süreçte oyuncuların sayısal verilerine değinerek oyun severlere oyuncu seçimlerinde yardımcı olmaya çalışacağız.

Açıklanan en iyi 50 oyuncunun yer aldığı listenin son sırasındaki Angel Di Maria ile ilgili incelememiz:

İster topla olsun ister topsuz olsun Di Maria’nın hızının yeterli seviye de olduğu su götürmez bir gerçek. Orijini kanat olan oyuncunun Kısa süreli Manchester United macerası sonrası bu takımda oynadığı mevki olan CAM olarak çıkartılması Fransa liginde kadro kuracaklar için iyi haberlerden birisi olarak görünüyor.

Geçen yıldan 1 overall düşük olarak çıkarılmış olması kafalarda soru işareti oluşturmamalı, çünkü uzun süredir futbol oynamaması bunun en önemli sebebi. PSG ile Ligue 1 de mücadele etmeye başlayıp lige ısındığı zaman kaybettiği değeri tekrar kazanması uzun sürmeyecektir.

Muhtemelen PSG de MANU’dan farklı olarak gerçek mevkisi olan kanat bölgesinde görev almasını bekliyorum. Bu sebeple sergileyeceği en iyi performanstan sonra Team Of The Week “TOTW” ile birlikte RM veya RW bir Di Maria’nın gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Hücum bölgesinde pozisyon alma değeri potansiyel bir forvetle kıyaslandığında yüksek bir değer bizi karşılıyor. Shooting değerinin ortalama olarak 79 olması düşük bir değer gibi görünsede shot power ve pozisyon alma değerlerinin yüksek olması gol yollarında elinize etkili bir silah veriyor.

Di Maria için arayacağınız en son şey muhtemelen defansif özellik olacaktır, ancak yine de takımım  da her oyuncumun az da olsa defansif müdahale özelliği olsun diyorsanız bu adam da o da var. 60 barajının üstündeki tackle değerleri ile bu isteğinizde karşılanacaktır. Burada Di Maria’nın defansif olarak yapacağı müdahale önde baskı yaparken işe yarayacaktır. Yani CAM pozisyonundaki oyuncuyu ileri geri koşturmanızın yarardan çok zararı dokunacaktır. Stamina da bir yere kadar sonuç olarak.

Pasör özelliğinin de iyi derece de olması CAM pozisyonundaki bir oyuncu için özellikle tercih sebebi olmasını sağlayacaktır. Oyun görüşünün tatmin edici olması bu pozisyon için yeterli görülebilir.

Son olarak Di Maria ile ilgili fiziksel verilere bakacak olursak, fiziki olarak diğer özelliklerinin altında bir değeri bulunduğunu söyleyebiliriz. Strength dediğimiz fiziki gücünün düşük olması güçlü ve hızlı defans oyuncuları karşısında onun fazla şansının olmamasına sebep olacaktır. Bu yıl söylendiği gibi defansif müdahalelerin fizik gücünün önemi artıp defans hücum arasındaki denge kurulursa Di Maria ve benzeri oyuncular zorluk çekecektir veya bir başka deyişle defans oyuncuları kolay teslim olmayacaktır.

Başlangıcını Angel Di Maria ile yaptığımız oyuncu incelemelerinde en iyi 50 oyuncuyu tamamlamamızın ardından FIFA 16 tam sürümün çıkmasıyla birlikte diğer oyuncularla ilgili incelemelerimize devam edeceğiz.

Di Maria ile ilgili detaylı sayısal değerleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Pace 88
Acceleration 88
Sprint Speed 88

Dribbling 86
Agility 90
Balance 79
Reactions 80
Ball Control 86

Dribbling 87
Shooting 79
Positioning 84
Finishing 75
Shot Power 87
Long Shots 79
Volleys 77
Penalties 73

Defending 49
Interceptions 38
Heading 53
Marking 37
Standing Tackle 63
Sliding Tackle 61

Passing 83
Vision 83
Crossing 90
Free Kick 72
Short Passing 81
Long Passing 81
Curve 83

Physical 70
Jumping 72
Stamina 78
Strength 64
Aggression 76

Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir