OYUNCU İNCELEMEULTIMATE TEAM

FUT OYUNCU İNCELEMELERİ: EDİNSON CAVANİ

FIFA 16 için gün sayarken Ultimate Team en iyi 50 oyuncu listesini incelemeye devam ediyoruz.

Oyuncu incelemelerimizin bugünkü konuğu PSG’nin yıldızı Edinson Cavani.

Geçen sezonu çoğunlukla kanatta oynayarak geçiren Cavani hepinizin bildiği üzere tipik bir forvet oyuncusu, zaten hız değerlerine göz attığımızda kanat oynamak için hiç uygun olmadığını göre biliyoruz. EA Sports ekibinin onu FIFA 16 için kanat olarak çıkartmaması oyun severler adına sevindirici bir durum.

Topla hareket halindeyken de çok hızlı görünmeyen Cavani aslında tam bir son vuruş ustası ve bu yüzden onu forvet hattında kullanırken topu alıp gitmeyi hayal etmeyin. Top kontrol değeri iyi seviye de olduğu için hızlı olmasa da kısa mesafeli koşularda bu durum işinize yarayacaktır. Bu şekilde topu daha iyi saklayıp hızdan dolayı kaybettiğiniz avantajı top kontrolü sayesinde biraz olsun toparlayabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz gibi Cavani tek vuruş konusunda aradığınız usta ayağın ta kendisi. Hücum sırasında golü koklayan bu adam nerede durması gerektiğini çok iyi biliyor. Bunu anlamanız için Positioning değerine göz atmanız yetecektir.

Bitiriciliğinin yanında şut gücü seviyesi de gayet iyi durumdaki Cavani takımınızda yer alacaksa ya 4-3-3 formasyonunda kalabalık bir hücum hattında ya da çift forvet olarak yanında hızlı bir forvetin olacağı bir formasyonda kullanmalısınız. Aksi takdirde çok fazla yalnız kalacağı için gol yollarında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bir forvet oyuncusu için defans değerleri önemsizdir aslında. Burada değinmek istediğim iki nokta var. Yüksek kafa vurma tekniğinin olması kanat bindirmelerinde bir hayli işinize yaracak bir özellik, bu şekilde rakibinizi deli edecek kadar fazla pozisyonuna girebilirsiniz. Tabi bunun için kanat bindirmelerinizin iyi olması gerekir. Diğer bir nokta ise Cavani’nin sayısal verilerinden ziyade defansa yardım etme özelliğinin en yüksek seviye de olması. Bu sıkıntılı bir durum çünkü maç boyunca onu forvet hattında ararken çoğu zaman geride bulabilirsiniz.

Pas değerlerine baktığımızda yüksek olmadığını görüyoruz. Cavani pas veren değil alan durumunda olduğu için bunun böyle olması makul görünüyor. Zaten siz pası ona ulaştırırsanız o gerekeni yapıp fişi o çekecektir.

Fiziki gücü sayesinde sırtı dönük pozisyonlarda ikili mücadelelerde kendine gol pozisyonu oluşturmasıyla size avantaj getirecektir. Fiziki olarak bir İbrahimoviç olmasa da kendini bu konuda rakibinize hissettirecektir. Yüksek stamina değeri sayesinde yorulmak nedir bilmeyen Cavani maç boyu oyun kurgunuzda ayakta kalacaktır. Onu doğru noktalara yönlendirip özellik değerlerine uygun şekilde kullanırsanız bolca gol bulabilirsiniz.

Unutmayın Cavani ile oynamak için onu destekleyecek iyi pasörleriniz olması gerekir. Kanatlardan sıklıkla gelen ortalar çoğunlukla gol sevinçleriyle devam edecektir.

Edinson Cavani ile ilgili sayısal verileri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Pace 76
Acceleration 74
Sprint Speed 78

Dribbling 81
Agility 82
Balance 59
Reactions 85
Ball Control 83
Dribbling 81

Shooting 83
Positioning 85
Finishing 85
Shot Power 85
Long Shots 78
Volleys 82
Penalties 82

Defending 42
Interceptions 48
Heading 86
Marking 24
Standing Tackle 45
Sliding Tackle 27

Passing 71
Vision 77
Crossing 70
Free Kick 77
Short Passing 77
Long Passing 50
Curve 75

Physical 80
Jumping 88
Stamina 90
Strength 74
Aggression 82

Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir