YENİLİKLER

FIFA 16 YENİLENEN DEFANS SİSTEMİ

EA Sports FIFA serisinin 24 Eylül 2015’de çıkacak olan yeni oyunu FIFA 16’nın defans sistemi üzerinden değişiklikler yapıldığı ve oyunun daha iyi bir noktaya gelmesini sağlayacağı EA Sports FIFA ekibi tarafından yayınlanan verilerle oyun severlere aktarılıyor. Bizde Playbol.net olarak bugün bu konuya değineceğiz.

Oyunun en sıkıntılı yanlarından birisi hiç şüphesiz defans yapmanın fazlasıyla zor olması. FIFA 15’in serinin diğer oyunlarına göre çok daha hızlı olması bu sorunun iyice ayyuka çıkmasına sebep oldu. Santradan başlayıp tek bir oyuncuyla sadece koşarak atılan golleri fazlasıyla gördük bu yıl oyunda. Defans oyuncularının müdahale etmek yerine sağa sola kaçışmaları ve araya girmeye çabalarken ilk hamleyi yaptıktan sonra geri dönememeleri FIFA 15 adına akılda kalan sıkıntılı yönler olarak karşımıza çıkıyor.

EA Sports bu yıl bizleri defans sisteminde önemli yeniliklerin beklediğini bildirip oyunu umutla ve heyecanla beklememizi sağlıyor.

Pekala nedir bu defans sistemindeki önemli yenilikler?

Öncelikle yenilenen defans sisteminde birebir mücadelelerde defans oyuncularının ikinci bir şansı olduğunu ve ilk müdahale de başarısız olduktan sonra hızla toparlanarak ikinci müdahale için fırsat bulduğunu söyleyebiliriz. Mevcut durumda FIFA 15’te böyle bir şans ne yazık ki yok ve bu yüzden son adamı geçen forvetin arkasından yapabileceğiniz son şey el sallamak olabiliyor.

Tackle konusunda bir hayli gelişme olduğunu EA Sports FIFA ekibinin yaptığı açıklamalardan öğreniyoruz.

Rakip hücumcuyla birebir kaldığınız pozisyonlar yatarak müdahalelerde, rakibin seri hamlelerine karşı koyarken, havadan giden topa müdahale etmek isterken yepyeni etkili tackle seçenekleriyle karşılacaksınız. Oyunun defans ve hücum yönünü dengelemek adına bu durum ciddi bir etki yapacağını umuyoruz.

Bunların dışında artık pasif konumda yer alan diğer oyuncularınız rakibin atak yapabileceği muhtemel alanları doldurmak için bu bölgelere yönelecekler. Pas yollarını kapatarak takım savunmasının aşılmasını zorlaştıracaklar.

İşte genel itibariyle EA Sports FIFA ekibinin FIFA 16 için müjdelediği defans özellikleri böyle şekilleniyor. Teori de bu şekilde ifade edilen özellikler oynanışta istenilen etkiyi verir mi bilinmez, ama FIFA oyun severleri heyecanlandırdığı su götürmez bir gerçek.

FIFA hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir